Jaunā TOYO rūpnīca

Toyo būvēs 400 miljonus vērtu rūpnīcu un atvērs pētniecības centru Eiropā

 

 

Uzņēmums Toyo Tire Corporation ir paziņojis par nodomu ieguldīt 400 miljonus eiro jaunas rūpnīcas būvē Serbijā. Līdz ar to, ir pamats uzskatīt, ka nākotnē Toyo riepu piegādes notiks īsākā laikā, kā arī, samazināsies loģistikas izmaksas.

 

Šobrīd Eiropai un Krievijai paredzētās riepas tiek piegādātas no Toyo rūpnīcām Japānā un Malaizijā. Tas neļauj pilnā mērā izpildīt kompānijas izvirzītos mērķus – izveidot drošu ražošanas un globāla mēroga piegādes platformu, kas ļautu nodrošināt ilgtspējīgu attīstību. Jaunās rūpnīcas uzdevums būs ražot augstas pievienotās vērtības produkciju Eiropas, Krievijas, Āfrikas un Vidējo Austrumu tirgum, un daļēji arī ASV.

 

Jaunās rūpnīcas būvi plānots uzsākts 2020. gada maijā un pabeigt 2022. gada janvārī, savukārt produkciju tā sāktu izlaist 2023. gada vasarā. Tās ražošanas kapacitāte būs 5 miljoni riepu gadā, primāri koncentrējoties uz pasažieru automašīnu un vieglā komerctransporta riepu ražošanu.

 

Paredzams, ka rūpnīcas teritorijas platība būs 600’000 kvadrātmetru un tajā strādās ap 500 darbinieku.

 

Papildus ziņai par jaunas rūpnīcas būvi Eiropā, Toyo nāca klajā arī ar paziņojumu par zinātniskās izpētes un produktu attīstības centra atklāšanu Vācijā. Tas atradīsies Villičas (Willich) pilsētā, Ziemeļreinas-Vestfālenes federālajā zemē valsts Rietumos.

 

Tā kā Eiropa ir mājvieta daudziem no pasaules labākajiem auto ražotājiem, Toyo Tire plāno šeit uzkrāt un apkopot informāciju par visiem nozares jauninājumiem, veikt dažādu materiālu izpēti un nodrošināt šo pētījumu rezultātu efektīvu izmantošanu gala produkcijas izgatavošanā – jaunajā rūpnīcā.

 

Jaunais izpētes centrs uzsāks darbību jau šajā rudenī. Tā uzdevums būs izveidot spēcīgus tehniskos pamatus ražošanai un veicināt produktu attīstīšanu, atbilstoši tā dēvētās nākamās paaudzes mobilitātes prasībām.